Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/lomzalo3/public_html/templates/dd_freegames_105/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198
Elżbieta Kaliściak, Bożena Konopka, fot. Tomasz Waldziński
Odsłony: 291

 

Motto:
Nie ma nic stałego na ziemi prócz wiedzy,
która wskazuje drogi i uczy stąpać po nich.
Eliza Orzeszkowa

 

 

     14 października to dzień, w którym corocznie w Polsce obchodzone jest święto całej społeczności szkolnej: pedagogów, pracowników oświaty i uczniów. Święto to obchodziliśmy uroczyście również w naszej szkole. Podczas akademii uczniowie wysłuchali historii powołania przez działaczy oświeceniowych, związanych ze Stanisławem Augustem Poniatowskim, pierwszego na świecie ministerstwa oświaty, które w polskim szkolnictwie dokonało zmian, jakie systemom oświatowym krajów zachodniej Europy przyniosła dopiero rewolucja francuska.
     W tym szczególnym dniu, tradycyjnie w naszej szkole, odbywa się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych, którzy, ślubując m. in. rzetelnie zdobywać wiedzę i nowe umiejętności oraz być pomocnym, życzliwym i wyrozumiałym dla innych ludzi, stają się pełnoprawnymi członkami naszej szkolnej społeczności.
     Święto było również okazją do skierowania przez panią dyrektor Katarzynę Życzkowską wielu ciepłych słów do wszystkich zgromadzonych oraz do wręczenia nagród wyróżniającym się pracownikom.
     Życzenia w imieniu rodziców złożyła również Przewodnicząca Rady Rodziców, pani Beata Jagielak-Dardzińska.
     Po części oficjalnej obejrzeliśmy krótki program artystyczny – lekcję języka polskiego, która rozbawiła zebranych do łez, przynosząc im chwilę relaksu i odpoczynku od codziennych problemów.

 Dzień Edukacji Narodowej  Dzień Edukacji Narodowej  Dzień Edukacji Narodowej  Dzień Edukacji Narodowej  Dzień Edukacji Narodowej
 Dzień Edukacji Narodowej  Dzień Edukacji Narodowej  Dzień Edukacji Narodowej  Dzień Edukacji Narodowej  Dzień Edukacji Narodowej
 Dzień Edukacji Narodowej  Dzień Edukacji Narodowej