Wydarzenia

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/lomzalo3/public_html/templates/dd_freegames_105/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198
Elżbieta Kaliściak, Bożena Konopka
Odsłony: 1117

 

             Nauczać – znaczy pokazywać możliwości,
             Uczyć się – znaczy dawać sobie szansę.
                                                          P. Coelho

Motto brazylijskiego pisarza i poety przyświecało zorganizowanej w naszej szkole, z okazji niedawnego Dnia Edukacji, miejskiej uroczystości, podczas której około 100 dyrektorów, wicedyrektorów, nauczycieli i wychowawców łomżyńskich placówek oświaty otrzymało nagrody Prezydenta Miasta Łomża pana Mariusza Chrzanowskiego. Wśród nagrodzonych znalazł się również nauczyciel naszej szkoły – historyk pan Marcin Mikołajczyk, któremu serdecznie gratulujemy. Nagrodzonym gratulował też m. in. biskup Tadeusz Bronakowski, który przywołał słowa Jana Zamoyskiego: takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie.
Uroczystość umilił wszystkim, przygotowany pod kierunkiem pań: Elżbiety Kaliściak i Bożeny Konopki oraz pana Janusza Kiljana, program poetycko – muzyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły. O piękny, jesienny wystrój sali gimnastycznej zadbała pani Marta Kisiel.
Grupa recytatorów roztaczała przed zebranymi malownicze obrazy wodorostów gwiazd na mrocznym dnie wrześniowej nocy, szum limby uczepionej chmury, poranny zapach łąk, lot trzmiela i pełzanie liszki, milczenie sfinksa i szept zielonych oceanów. Uczniowie dziękowali pedagogom za to, że wierzą w nich i ich możliwości i pokazują, że bycie zwyczajnym człowiekiem jest wartościowe, bo zwyczajni ludzie tak naprawdę nie są zwyczajni. Każdy z nich potrafi robić coś wyjątkowego.

Elżbieta Kaliściak
Bożena Konopka

Nagrody prezydenta Łomży dla nauczycieli Nagrody prezydenta Łomży dla nauczycieli Nagrody prezydenta Łomży dla nauczycieli Nagrody prezydenta Łomży dla nauczycieli Nagrody prezydenta Łomży dla nauczycieli
Nagrody prezydenta Łomży dla nauczycieli Nagrody prezydenta Łomży dla nauczycieli Nagrody prezydenta Łomży dla nauczycieli Nagrody prezydenta Łomży dla nauczycieli  

Kategoria: /