Wydarzenia

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/lomzalo3/public_html/templates/dd_freegames_105/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198
Bożena Niebrzydowska
Odsłony: 1073

 

   Sympatycy języka niemieckiego przybyli 30 maja 2019 r. do III LO, aby wziąć udział w konkursie. Organizatorami Konkursu Słownictwa Niemieckiego było Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego, Oddział Łomża oraz nasza szkoła.
Konkurs był objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Łomża p. Mariusza Chrzanowskiego.

Celami konkursu było:
• podnoszenie poziomu umiejętności językowych,
• wzmacnianie poczucia sukcesu w nauce języka niemieckiego,
• motywowanie uczniów do nauki języka niemieckiego,
• przygotowanie do komunikowania się z mieszkańcami niemieckiego obszaru językowego,

Tematyką przewodnią tegorocznego konkursu był „Dom”. W konkursie wzięło udział 25 uczniów z ośmiu szkół ponadgimnazjalnych powiatów: zambrowskiego, kolneńskiego i łomżyńskiego.
Honorowym gościem i członkiem jury był p. Ulrich Streitberger – nauczyciel z Hamburga. Uczniowie mieli nie tylko możliwość rywalizacji poprzez napisanie testu z zakresu leksyki niemieckiej, ale również kontaktu z żywym językiem niemieckim.
Nasza szkoła, niestety, nie odnotowała znaczącego sukcesu, ale liczby zdobytych punktów wskazują na sumienne przygotowania do konkursu i mogą prognozować sukcesy w kolejnych latach. Tym razem zdecydowana większość uczniów, którzy byli obecni na konkursie, to uczniowie klas pierwszych. Być może dlatego trudno było im wyprzedzić uczniów starszych klas.
Zwycięzcy konkursu oraz uczniowie wyróżnieni otrzymali nagrody rzeczowe, natomiast wszyscy uczestnicy zaświadczenia o udziale w konkursie.

Bożena Niebrzydowska (koordynator konkursu)

 

Sympatycy języka niemieckiego w III LO Sympatycy języka niemieckiego w III LO Sympatycy języka niemieckiego w III LO Sympatycy języka niemieckiego w III LO  

Kategoria: /