Wydarzenia

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/lomzalo3/public_html/templates/dd_freegames_105/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198
Bożena Konopka, Renata Saniewska, Elżbieta Kaliściak
Odsłony: 1358

         Julia Wysocka, kl. Ib - Czas

       Tik tak, płynie czas
       Jeden świat, dwoje nas
       Tik tak, lecą chwile
       Ogarnia Cię strach
       Czyż się nie mylę?
       Tik tak, zegar tyka
       Kolejna minuta Ci umyka,
       Tik tak, znowu goni
       Kto Cię przed jego
       wskazówkami ochroni?
       Tik tak, nagle staje,
       Możesz wziąć oddech
       Czy Ci się wydaje?
       Tika tak, nie jest wesoło,
       Jak długo kręci się błędne koło?
       Tik tak, to Twój czas,
       Teraz weź oddech ostatni raz.

 

 


       Niektórzy lubią poezję – pod takim hasłem odbył się w naszej szkole wieczorek poetycki zorganizowany przez bibliotekę szkolną oraz Koło Żywego Słowa i poświęcony twórczości naszych uczniów oraz absolwentów.
       W zimowe popołudnie – 7 grudnia uczniowie i nauczyciele III LO spotkali się w bibliotece szkolnej. Panowała w niej już świąteczna atmosfera, bo do świąt zostało tylko dwa i pół tygodnia. Zanim zaczął się wieczorek, mogliśmy przyjrzeć się nietypowej bibliotecznej choince, na której, obok tradycyjnych bombek, pojawiły się zakładki do książek, a na nich informacje o ciekawych lekturach i autorach. W blasku lampek i świec podziwialiśmy piękne prace plastyczne uczennicy kl. IIId Poli Kowalewskiej. Krótko przedstawiła ona początki swojej pasji, opowiedziała też historię niektórych obrazów. Wysłuchaliśmy także wiersza Julii Wysockiej z klasy Ib, czytanego przez autorkę. Oprócz talentu Poli i Julki mogliśmy dostrzec talent innych uczniów naszej szkoły, bo na tablicach w bibliotece znalazły się najciekawsze plakaty przygotowane w ramach projektu czytelniczego Mózgowy fitness oraz fotografie pochodzące z konkursów fotograficznych organizowanych przez bibliotekarzy III LO .
       Jak widać, w tym roku szkolnym zależało nam na zaprezentowaniu nie tylko talentu poetyckiego naszych uczniów i absolwentów, ale i innych pasji młodzieży, bo parafrazując W. Szymborską: Niektórzy lubią poezję, a niektórzy kochają malować czy fotografować.
       Jednak większość czasu tego wieczoru spędziliśmy, słuchając różnych wierszy młodych ludzi przemierzających obecnie lub w przeszłości korytarze III LO. Uczniowie sami dokonali wyboru tekstów, którymi chcieli podzielić się ze słuchaczami. Wśród nich były patetyczne wyznania miłości, ascetyczne w formie strofy o samotności, bólu, i opuszczeniu, wiersze akcentujące nieubłagany upływ czasu, ale i utwory niosące niezwykły optymizm i radość życia.
       Skala uczuć obecna w poezji młodych artystów była więc ogromna i na pewno każdy z przybyłych na ten wieczorek mógł usłyszeć to, co mu w duszy gra.

Bożena Konopka, Renata Saniewska, Elżbieta Kaliściak

 

Wieczorek poetycki w bibliotece szkolnej Wieczorek poetycki w bibliotece szkolnej Wieczorek poetycki w bibliotece szkolnej Wieczorek poetycki w bibliotece szkolnej Wieczorek poetycki w bibliotece szkolnej
Wieczorek poetycki w bibliotece szkolnej Wieczorek poetycki w bibliotece szkolnej    

Kategoria: /