Wydarzenia

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/lomzalo3/public_html/templates/dd_freegames_105/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198
Beata Chojnowska, fot. Grzegorz Filipkowski
Odsłony: 1744

15 listopada 2018 r. w naszej szkole odbyła się XII edycja Konkursu Poezji i Piosenki Patriotycznej "Polska to my", którą honorowym patronatem objęli: Prezydent Miasta Łomża oraz Starosta Powiatu Łomżyńskiego.
Celem konkursu jest upowszechnianie inicjatyw twórczych poszukiwań w dziedzinie repertuaru, a także propagowanie wartości patriotycznych, rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie, rozwijanie zdolności recytatorskich i wokalnych, kształtowanie wrażliwości na piękno ojczystego języka.
Nad przebiegiem konkursu czuwały jego pomysłodawczynie: p. Lidia Choińska i p. Katarzyna Życzkowska.
Na zaproszenie do udziału w konkursie odpowiedziała, jak co roku, liczna grupa młodzieży. W tegorocznej edycji wzięło udział ogółem 120 uczestników (68 wykonań) z 27 szkół z terenu województwa podlaskiego.
Konferansjerami w części muzycznej byli Wioleta Witczak i Cezary Wiśniewski, natomiast w części poetyckiej Paulina Konopka i Sebastian Berliński.
Naszą szkołę w konkursie poezji reprezentował Kamil Zapert z klasy IIIa, a w części muzycznej wystąpiła Monika Baranowska z klasy Ia.

Rozkład wystąpień przedstawia tabela:

  Uczestnicy ze szkół gimnazjalnych/podstawowych Uczestnicy ze szkół ponadgimnazjalnych
Konkurs poezji 13 21
Konkurs piosenki 12 22

 

Eliminacje konkursowe oceniało niezależne jury w składzie:

Konkurs poezji  Konkurs piosenki
Pani Anna Kamińska, Pani Katarzyna Szmitko,
Pani Danuta Gradowska, Pani Agnieszka Żemek-Pawczyńska
Pan Wawrzyniec Kłosiński Pan Mirosław Andrzej Korona


Zanim odbyło się podsumowanie konkursu, tradycyjnie już, wszyscy uczestnicy i goście stanęli do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia.
Zaproszonych gości, uczestników i widzów konkursu powitała pani dyrektor Grażyna Chodnicka. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele administracji państwowej i samorządowej, Ksiądz Biskup Tadeusz Bronakowski, przedstawiciele Związku Sybiraków w Łomży, przedstawiciele służb mundurowych, przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Białymstoku Delegatura w Łomży, prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Bolesnej Braci Mniejszych Kapucynów w Łomży, dyrektorzy szkół i przedstawiciele placówek oświatowych w Łomży, przedstawiciele Rady Rodziców, a także nasi sponsorzy.
Serdeczne słowa podziękowania pani dyrektor skierowała do członków jury, którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Wykonywane przez uczestników konkursu piosenki i recytowane przez nich wiersze opowiadały o tragicznych kartach polskiej historii, budząc nasz patriotyzm, podziw i szacunek, dla tych, którzy przelewali krew za wolność naszej ojczyzny. Aby jednak kochać naszą wielką ojczyznę, Polskę, trzeba najpierw poznać i pokochać swoją małą ojczyznę. Przypomniała o tym młodzież naszego liceum w montażu słowno – muzycznym, przygotowanym pod kierunkiem p. Lidii Choińskiej, p. Katarzyny Życzkowskiej oraz p. Janusza Kiljana, pt. Tu wszędzie jest moja Ojczyzna, w którym zaprezentowane zostały wiersze poetów Ziemi Łomżyńskiej.
Następnie przewodniczący jury ogłosili oczekiwane z niecierpliwością wyniki konkursu.

W kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych przyznano:

  Konkurs poezji Konkurs piosenki
I nagroda Maja Markowska – Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. w Białymstoku Julia Statkiewicz – Zespół Szkół w Tykocinie
II nagroda Kacper Łempicki – PG nr 6 w Łomży Maja Markowska – Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. w Białymstoku
III nagroda Stanisław Świerzewski – Katolicka Szkoła Podstawowa w Łomży Agata Daniłowicz – SP nr 1 w Wasilkowie
Wyróżnienie Karolina Zakrzewska – SP w Wygodzie Oliwia Moczydłowska – ZSO w Zambrowie
Wyróżnienie Paulina Wiska – SP nr 5 w Łomży Martyna Truskolaska – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Piątnicy
Wyróżnienie Wiktoria Sasinowska – PG nr 6 w Łomyży  

 

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych przyznano:

  Konkurs poezji Konkurs piosenki
I nagroda Aleksandra Maj – I LO w Białymstoku Wiktoria Perzanowska i Alicja Kopczewska – I LO w Łomży
II nagroda Michał Grużewski – Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży Kamila Wojtkielewicz – I LO w Białymstoku
III nagroda Zuzanna Sawicka – I LO w Łomży Zespół w składzie: Gabriela Kleczkowska, Julia Kopiczko, Maciej Hołubowicz, Kacper Janik – II LO w Augustowie
Wyróżnienie Edyta Golińska – Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Łomży Małgorzata Lemańska – II LO w Łomży
Wyróżnienie Kamil Zapert – III LO w Łomży Julia Ramotowska – II LO w Łomży
Wyróżnienie Kamila Wojtkielewicz – I LO w Białymstoku Laura Narolewska – III LO w Łomży
Wyróżnienie   Julia Jarmołowicz – I LO w Białymstoku


Jury przyznało również nagrody specjalne ufundowane przez Panią Bernadetę Krynicką, Posła na Sejm RP, które otrzymali:
     • w poezji:
          Natalia Bieniek – SP nr 10 w Łomży
          Gabriela Kleczkowska – II LO w Augustowie
     • w piosence:
         Julia Statkiewicz – Zespół Szkół w Tykocinie
         Wiktoria Perzanowska i Alicja Kopczewska – I LO w Łomży
Nagrodę specjalną ufundowaną przez Pana Lecha Antoniego Kołakowskiego, Posła na Sejm RP otrzymał chór „Ciemne Typy” z ZS nr 1 w Zambrowie.
Nagrodę specjalną ufundowaną przez Związek Sybiraków oddział w Łomży, a wręczoną przez panią Danutę Pieńkowską – Wolfart, otrzymała Aleksandra Maj.
Nagrodzeni i wyróżnieni odebrali nagrody i dyplomy, a zwycięzcy zaprezentowali się jeszcze raz przed licznie zgromadzoną publicznością, która nie szczędziła im braw, potwierdzając, że opinie jury i publiczności były zgodne. Po raz kolejny konkurs ujawnił wielkie talenty wokalne, recytatorskie, a nawet aktorskie, dostarczając wszystkim wielu niezapomnianych emocji.
Serdeczne słowa podziękowania do organizatorów konkursu skierowała Pani Poseł RP Bernadeta Krynicka, która na ręce pani dyrektor Grażyny Chodnickiej przekazała pamiątkową flagę od Premiera RP Pana Mateusza Morawieckiego oraz dwa pamiątkowe albumy wydane z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Słowa uznania skierowane do pani dyrektor wyraził również Pan Lech Antoni Kołakowski, Poseł na Sejm RP.
Uroczystość zakończył Ksiądz Biskup Tadeusz Bronakowski, który podziękował organizatorom i uczestnikom konkursu za dobro, które dokonało się poprzez Konkurs Poezji i Piosenki Patriotycznej Polska to my i udzielił wszystkim swego błogosławieństwa.

Dziękujemy za objęcie honorowym patronatem:
     • Prezydentowi Miasta Łomża,
     • Staroście Powiatu Łomżyńskiego.

Dziękujemy naszym wiernym sponsorom, bez których ten konkurs nie mógłby się odbyć:
     • Pani Bernadecie Krynickiej, Posłance na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej
     • Panu Lechowi Antoniemu Kołakowskiemu, Posłowi na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
     • Panu Mariuszowi Chrzanowskiemu, Prezydent owi Miasta Łomża
     • Pani Elżbiecie Parzych, Staroście Powiatu Łomżyńskiego
     • Panu Krzysztofowi Kozickiemu, Wójtowi Gminy Piątnica
     • Panu Markowi Zacharzewskiemu, właścicielowi PHU Zacharzewski w Łomży
     • Panu Zbigniewowi Biedrzyckiemu, współwłaścicielowi Firmy Office Center w Łomży
     • Panu Adamowi Sokalskiemu, współwłaścicielowi Firmy Office Center w Łomży
     • Panu Tomaszowi Poredzie, właścicielowi Kancelarii Notarialnej w Łomży
     • Panu Janowi Kurpiewskiemu, właścicielowi Firmy PHU Kurpiewski w Łomży
     • Panu Czesławowi Filipkowskiemu, właścicielowi firmy „Pośrednictwo Ubezpieczeniowe Czesław Filipkowski”
     • Panu Danielowi Bałdydze, współwłaścicielowi Zakładu Przetwórstwa JBB w Łysych
     • Panu Tomaszowi Męczkowskiemu, właścicielowi firmy MJ Jedwabne
     • Panu Piotrowi Kaczyńskiemu, prezesowi HEXA BANK Spółdzielczy w Piątnicy
     • Panu Januszowi Jankowskiemu, współwłaścicielowi Przedsiębiorstwa Instalacji Elektrycznych w Łomży

Dziękujemy jurorom za ich wytrwałą, całodzienną pracę.
Dziękujemy uczestnikom i ich opiekunom.
Dziękujemy publiczności i zaproszonym gościom za stworzenie przesympatycznej atmosfery.
Dziękujemy wszystkim tym, którzy pomogli nam w organizacji tego przedsięwzięcia.
Dziękujemy mediom.

Beata Chojnowska

XII Konkurs Poezji i Piosenki Patriotycznej "Polska to my" XII Konkurs Poezji i Piosenki Patriotycznej "Polska to my" XII Konkurs Poezji i Piosenki Patriotycznej "Polska to my" XII Konkurs Poezji i Piosenki Patriotycznej "Polska to my" XII Konkurs Poezji i Piosenki Patriotycznej "Polska to my"
XII Konkurs Poezji i Piosenki Patriotycznej "Polska to my" XII Konkurs Poezji i Piosenki Patriotycznej "Polska to my" XII Konkurs Poezji i Piosenki Patriotycznej "Polska to my" XII Konkurs Poezji i Piosenki Patriotycznej "Polska to my" XII Konkurs Poezji i Piosenki Patriotycznej "Polska to my"
XII Konkurs Poezji i Piosenki Patriotycznej "Polska to my" XII Konkurs Poezji i Piosenki Patriotycznej "Polska to my" XII Konkurs Poezji i Piosenki Patriotycznej "Polska to my" XII Konkurs Poezji i Piosenki Patriotycznej "Polska to my" XII Konkurs Poezji i Piosenki Patriotycznej "Polska to my"
XII Konkurs Poezji i Piosenki Patriotycznej "Polska to my" XII Konkurs Poezji i Piosenki Patriotycznej "Polska to my" XII Konkurs Poezji i Piosenki Patriotycznej "Polska to my" XII Konkurs Poezji i Piosenki Patriotycznej "Polska to my" XII Konkurs Poezji i Piosenki Patriotycznej "Polska to my"
XII Konkurs Poezji i Piosenki Patriotycznej "Polska to my" XII Konkurs Poezji i Piosenki Patriotycznej "Polska to my" XII Konkurs Poezji i Piosenki Patriotycznej "Polska to my" XII Konkurs Poezji i Piosenki Patriotycznej "Polska to my" XII Konkurs Poezji i Piosenki Patriotycznej "Polska to my"
XII Konkurs Poezji i Piosenki Patriotycznej "Polska to my" XII Konkurs Poezji i Piosenki Patriotycznej "Polska to my" XII Konkurs Poezji i Piosenki Patriotycznej "Polska to my" XII Konkurs Poezji i Piosenki Patriotycznej "Polska to my" XII Konkurs Poezji i Piosenki Patriotycznej "Polska to my"
XII Konkurs Poezji i Piosenki Patriotycznej "Polska to my" XII Konkurs Poezji i Piosenki Patriotycznej "Polska to my" XII Konkurs Poezji i Piosenki Patriotycznej "Polska to my"   

Kategoria: /